Izvēlēts BK “Jēkabpils” logo

Publicēts: Otrdiena, 26 Jūnijs 2012 00:00
Autors: Elīna Elste
Komentāri [1]
Raksts skatīts: 6112 reizes
Pēc ilgām diskusijām un logo iztrādes posmiem ir izraudzīts BK “Jēkabpils” logo. Tajā ir redzams lūsis uz basketbola bumbas.
Lūsis ir kļuvis par neatņemamu Jēkabpils pilsētas simbolu, kuram ir arī samērā sena priekšvēsture. Reiz Kurzemes hercogs Jēkabs devies medīt. Ilgi viņš klīdis pa savas hercogistes mežiem, bet medījums tā arī nav gadījies. Beidzot viņš nonācis Daugavas krastā un tur zem kuplas egles – lūsis. Nomedījis hercogs lūsi un pamanījis, ka tuvumā ir neliela pilsētiņa. Tā nu lūsis tagad arī rotā Jēkabpils ģerboni.
Arī BK “Jēkabpils” logo redzamās krāsas nav izraudzītas nejauši. Basketbola bumbas apakšējo daļu rotā sarkana, zaļa, zila un melna krāsa. Sarkanā un zilā krāsa simbolizē Jēkabpils pilsētas karogu, zaļā – mežu, bet zilā – Daugavu.
“Sākumā bija kādi 30 logo varianti – ar samiem, lapsām, lūša galvu u.t.t. Kad jau sapratām, ka vēlamies redzēt lūsi, piesaistījām vietējo mākslinieku, lai viņš piedāvā savas idejas”, stāstīja BK “Jēkabpils” valdes loceklis Juris Asars. Pēc vairāku logo variantu izstrādes ir nolemts, ka tieši krāsām bagātais logo ir tas īstais, kas nesīs Jēkabpils pilsētas un basketbola komandas vārdu.
Pašreiz jau ir zināms, ka Jēkabpils komandas basketbolistu tērpos būs baltā un sarkanā krāsa. Tāpat turpinās darbs pie talisma izstrādes. Nav noslēpums, ka tas būs lūsis vārdā Lusillo.

Jaunākie komentāri

Edijs Voinsovičs
Pirmdiena, 1 Oktobris 2018 11:11
Jelgavnieks
Sestdiena, 29 Jūlijs 2017 18:01
Jānis Ukris
Svētdiena, 24 Aprīlis 2016 00:33
Dainis Stiebriņš
Trešdiena, 11 Novembris 2015 10:36
Lāsma Irša
Sestdiena, 6 Jūnijs 2015 23:34