BK "Jēkabpils" kā pirmo savā laukumā uzņems "Ventspils" komandu

Publicēts: Piektdiena, 2 Oktobris 2015 12:15
Autors: Administrācija
Komentāri [0]
Raksts skatīts: 5954 reizes

Ir sācies jaunais “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2015./2016. gada čempionāts. BK “Jēkabpils” savu sezonu uzsāka ar draudzības spēli pret BK “Ogre”, bet pirmā čempionāta spēle tika aizvadīta izbraukumā Liepājā. Un nu ir pienācis laiks pirmajai LBL mājas spēlei - piektdien, 2. oktobrī Jēkabpils sporta namā plkst. 18.30 Jēkabpils basketbolisti stāsies pretī pagājušās sezonas vicečempioniem BK “Ventspils”.


Līdz šim “Ventspils” komandai pret jēkabpiliešiem nav klājies viegli, divu sezonu izslēgšanas spēlēs BK “Jēkabpils” sīvi pretojušies kurzemniekiem, pagarinot cīņu par finālu līdz piecām spēlēm. Bet BK “Ventspils” galvenā trenera amatā ir atgriezies Kārlis Muižnieks, un nav noslēpums, ka viņa darba stils būtiski atšķiras no iepriekšējā trenera Roberta Štelmahera darba stila. Iespējams arī, ka esošajā situācijā ne mazums raižu "lūšiem" sagādās izbijušais BK "Jēkabpils" spēlētājs Andrejs Šeļakovs.


BK “Jēkabpils” galvenais treneris Igors Miglinieks: “Es apmēram zinu Muižnieka spēli, viņš ir spēcīgs situāciju analīzē, pareizi izmanto spēlētājus, bet viņiem nebūs viegli ar mums, un arī mums nebūs viegli ar viņiem. Mums ir jāuzlabo aizsardzība, un vairāk ar raksturu nevis augumu jācīnās par atlēkušajām bumbām, jo ventspilniekiem ir spēcīgi 4. un 5. pozīcijas spēlētāji, bet mums šobrīd nav izteikta centra.”


Zaudējumā pret BK “Liepāja/Triobet” būtiska loma bija centra spēlētāja iztrūkumam ”lūšu” pusē. Pārbaudes laiku nav izturējis Eliots Eliasons, bet vietā ieradies amerikānis Džuliuss Brūkss (Julius Brooks), kurš spēlē pret “Ventspili” visticamāk gan laukumā vēl neizies. Gandrīz 25 gadus vecais, 206 cm garais un 105 kg smagais basketbolists Eiropā debitējis pagājušajā sezonā Igaunijā “Rakvere TarvJulius Brooksas” komandā, kur nacionālajā līgā vidēji 21,5 minūtē nopelnījis 9,9 punktus, savācis 6,7 atlēkušās bumbas un atdevis 0,6 rezultatīvas piespēles. Savukārt Baltijas Basketbola līgā vidēji 28 minūtēs guvis 10,3 punktus, izcīnījis 6,3 atlēkušās bumbas un atdevis 0,3 rezultatīvas piespēles. Pirms tam Brūkss trīs sezonas pavadījis dažādās Kanādas nacionālās basketbola līgas komandās.


BK “Jēkabpils” galvenais treneris Igors Miglinieks stāsta, ka Džuliusa Brūksa spēles stils atbilst tam, kas mums vajadzīgs: “Viņš var skriet, izcīnīt bumbas, kas mums ir ļoti svarīgi, tāpat gaidām no viņa bloķētus metienus un palīdzību aizsardzībā. Pagājušajā sezonā “Tarvas” komandā tad, kad viņu laida laukumā, viņam bija labi rādītāji, arī “double-double”, viņš bijis arī līgas mēneša spēlētājs.”


Kādu spēli ventspilnieki rādīs Jēkabpilī, un vai “lūši” būs gatavi aizstāvēt mājas laukumu? Esi klāt un atbalsti savējos! Biļetes cena uz spēli nemainīga – 1,5 € (stāvvieta, sēdvieta bērniem, invalīdiem un pensionāriem) un 3 € (sēdvieta).


Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo”, SIA „Jēkabpils PMK”, SIA “Pata”, SIA „Mikor”, SIA “LatGran”, SIA “Baltic Hotel Group”, AS „LNK industries”.


Jaunākie komentāri

Edijs Voinsovičs
Pirmdiena, 1 Oktobris 2018 11:11
Jelgavnieks
Sestdiena, 29 Jūlijs 2017 18:01
Jānis Ukris
Svētdiena, 24 Aprīlis 2016 00:33
Dainis Stiebriņš
Trešdiena, 11 Novembris 2015 10:36
Lāsma Irša
Sestdiena, 6 Jūnijs 2015 23:34