BK “Jēkabpils” atsauc dalību Nacionālajā basketbola līgā

Publicēts: Ceturtdiena, 18 Augusts 2022 15:04
Autors: Administrācija
Komentāri [0]
Raksts skatīts: 768 reizes

Biedrības “Basketbola klubs Jēkabpils” valde ir atsauksi “Jēkabpils” komandas dalību 2022./2023. gada sezonas “Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā un Latvijas basketbola “Užavas” kausā izcīņā, kā iemeslu minot neskaidrību par finansējumu pilnvērtīgai kluba darbībai.

 

BK “Jēkabpils” ir viens no nedaudzajiem basketbola klubiem, kas vienmēr ir nokārtojis visas finansiālās saistības ar saviem spēlētājiem un personālu. Šobrīd kluba valde, ņemot vērā neskaidras atbildes no vairākiem finanšu avotiem, kā arī nepietiekamo darbinieku kapacitāti, nevar garantēt saviem standartiem un vērtībām atbilstošu gaidāmās sezonas norisi.

 

BK “Jēkabpils” šobrīd basketbola gaitās ietur pauzi ar cerību kādreiz atgriezties kādā no Latvijas līgām.

 

Biedrība “Basketbola klubs Jēkabpils” tika dibināta 2012. gadā. Kopš tā brīža BK “Jēkabpils” sešas sezonas cīnījās Latvijas Basketbola līgā, četras sezonas no tām arī Baltijas Basketbola līgā, bet savā septītajā sezonā “lūši” ar nosaukumu BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” piedalījās Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā. Šo gadu laikā klubs savai pilsētai divas reizes ir atnesis bronzas slavu – gan 2013./2014. gada sezonā, gan 2014./2015. g. sezonā “lūši” ar neatlaidību un cīņassparu izcīnīja trešo vietu Latvijas Basketbola līgā. Starptautiskajā arēnā vislabāk veicās 2015./2016. g. sezonā, kad “Jēkabpils” basketbolisti Baltijas Basketbola līgā ieguva augsto 5. vietu.

 

2019./2020. gada sezonā BK “Jēkabpils” debitēja Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā. Diemžēl saistībā ar Covid-19 izraisīto ārkārtas situāciju pirmajā LBL2 sezonā tika atcelts izslēgšanas turnīrs, savukārt 2020./2021. gadā notika tikai dažas regulārā turnīra spēles. Nākamajā – 2021./2022. gada sezonā “lūši” izcīnīja “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas sudraba medaļas.

 

Šo desmit gadu laikā klubs pilsētā ir pulcējis augstas klases sportistus, trenerus un citus speciālistus. Ir izveidota infrastruktūra, iekrātas zināšanas un prasmes basketbola attīstībai un sniegts ievērojams ieguldījums kopējai sporta izaugsmei Jēkabpilī. BK “Jēkabpils” ir sniedzis nenovērtējamu ieguldījumu pilsētas popularizēšanā gan Latvijā, gan Baltijā, gan vēl plašākā mērogā. Kluba panākumi ir vairojuši iedzīvotāju kopības izjūtu un cēluši lokālo pašapziņu.

 

Paldies visiem, kas mūs atbalstīja un bija lojāli visu desmit sezonu garumā! Paldies mūsu ģimenēm, kluba vadībai un sponsoriem! Paldies mūsu basketbolistiem un personālam par pašaizliedzīgu darbu! Paldies visiem, kas bija ar mums un juta līdzi!

 

Īpašs paldies “lūšu” līdzjutējiem, kas ar bungām un skaļām balsīm ir bijuši spēcīgs savas komandas atbalsts visās Latvijas basketbola pilsētu hallēs un dziedājuši Latvijas himnu arī Lietuvas un Igaunijas arēnās!

 

“Lūši” labākie!

Jaunākie komentāri

Edijs Voinsovičs
Pirmdiena, 1 Oktobris 2018 11:11
Jelgavnieks
Sestdiena, 29 Jūlijs 2017 18:01
Jānis Ukris
Svētdiena, 24 Aprīlis 2016 00:33
Dainis Stiebriņš
Trešdiena, 11 Novembris 2015 10:36
Lāsma Irša
Sestdiena, 6 Jūnijs 2015 23:34