Publicēts: Ceturtdiena, 28 Februāris 2019 23:38
Autors: Administrācija
Komentāri [0]
Raksts skatīts: 282 reizes

Ceturtdien, 28. februārī BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” komanda savā laukumā ar rezultātu 68:123 (25:31, 18:29, 16:38, 9:25) atzina Latvijas vicečempionu “VEF Rīga” pārākumu. Rezultatīvākais spēlētājs “lūšu” vidū bija amerikānis Lions Gilmors III, kurš Jēkabpils komandas labā guva 17 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles.

Jēkabpiliešiem pirmo reizi šosezon cīņu nācās aizvadīt bez sava līdzšinējā kapteiņa un komandas līdera Jurija Aleksejeva, kurš šonedēļ pievienojās BK "Jūrmala Betsafe" vienībai.

Jau no pirmajām spēles minūtēm abas komandas spēlēju ātru un rezultatīvu basketbolu un daudz uzbruka no tālās distances. “Lūši” pirmajās desmit spēles minūtēs trāpīja piecus no astoņiem tālmetieniem, savukārt “vefieši” – sešus no deviņiem. Vēl otrās ceturtdaļas ieskaņā abas komandas šķīra vien trīs punkti (28:31), taču cīņas turpinājumā viesu pārsvars arvien pieauga.

“Pretinieki bija fiziski lielāki un spēcīgāki un izteikti dominēja zem groziem. Mēs nedarījām neko nepareizu, taču atšķirības abu komandu fiziskajos parametros bija acīmredzamas, un cīņas gaitā pretinieki šo savu pārspēku izmantoja arvien vairāk un vairāk. Beigās jau mūsu puiši vairs nespēja pilnvērtīgi koncentrēties cīņai, un spēles rezultāts uz tablo ir likumsakarīgs,” tā Jēkabpils komandas sniegumu komentēja BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” galvenais treneris Marko Zarkovičs. Cīņa noslēdzās ar rezultātu 68:123 “VEF Rīga” komandas labā.

Viesu pārspēks zem groziem labi redzams arī statistikas ailēs – kamēr “lūši” izcīnīja 19 atlēkušās bumbas, “VEF Rīga” spēlētāji savāca 46. Tāpat mājiniekiem bija grūtības izkārtot parocīgas situācijas metieniem no tuvās distances, izdevās trāpīt tikai 13 no 28 divpunktu metieniem, kamēr viesi sameta 28 no 37. Abas komandas vienlīdz daudz kļūdījās (jēkabpilieši – 18 reizes, rīdzinieki – 17 reizes) un interesanti, ka kopumā tika pārķerts salīdzinoši daudz piespēļu, attiecīgi 11 un 10.

„OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līga, 28. februāris, Jēkabpils sporta nams

BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” – “VEF Rīga” 68:123 (25:31, 18:29, 16:38, 9:25)

„Jēkabpils/SMScredit.lv”: Gilmors III 17 (6 ab, 7 rp), Štelmahers 13 (3p – 4/7), Būmeisters 13 (4 rp), Līnis 8, Džozefs-Polēns 8 (4 rp), Hermanovskis 6, Zomerfelds 3, Vanags, Denafs, Klaģišs, Parādnieks, Surkulis.

Nākamo spēli BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” basketbolisti aizvadīs otrdien, 5. martā viesos pie “Avis Utilitas Rapla” komandas Igaunijā.

Paldies BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” atbalstītājiem: “SMScredit.lv”, Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA “Pata”, SIA “CDW Minerals”, SIA “Jēkabpils PMK”, “A.Kraukļa VEF basketbola skola”, SIA “Mikor”, AS „LNK Industries”, Jēkabpils sporta centrs, “Joma”, Jēkabpils Radio1.