“Lūši” pirmajā spēlē piekāpjas Tallinas “Kalev/TLÜ”

Publicēts: Sestdiena, 29 Septembris 2018 17:32
Autors: Administrācija
Komentāri [0]
Raksts skatīts: 536 reizes

Sestdien, 29. septembrī jaunā “Jēkabpils/SMScredit.lv” basketbola komanda savā pirmajā “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas spēlē piekāpās igauņu “Kalev/TLÜ” vienībai ar rezultātu 54:88. Rezultatīvākais “lūšu” rindās bija Jurijs Aleksejevs, kurš komandas kontam pieskaitīja 15 punktus un 10 atlēkušās bumbas, turklāt no tuvās distances Aleksejevs meta ar 100% precizitāti.

Jēkabpilieši cīņā devās astoņu cilvēku sastāvā, Vernera Koha un Edgara Štelmahera pievienošanos kavē formalitātes, Mikus Sokolovs uz spēlēm gaidāms oktobra otrajā pusē, bet Gintam Zomerfeldam dalību spēlē liedza trauma. Plānots, ka drīzumā laukumā varēs doties arī divas sezonas BK “Ogre” pavadījušais Roberts Niedra.

Cīņu abas komandas iesāka līdzvērtīgi līdz pirmās ceturtdaļas izskaņā viesi veica sekmīgu uzbrukumu virkni un pārņēma vadības grožus savās rokās (11:21). Pēdējais vārds pirmajā ceturtdaļa gan piederēja mājiniekam, 18 gadus vecajam Rodrigo Būmeisteram, kurš samazināja viesu pārsvaru līdz astoņiem punktiem - 13:21.

Otro ceturtdaļu “lūši” sāka ar jaunu sparu un trīs minūšu laikā sadeldēja savu punktu deficītu un izvirzījās vadībā ar 25:23. Diemžēl ilgstoši izrādīt pretestību jaunajiem “lūšiem” neizdevās. Pirmā puslaika izskaņā viesi guva deviņus bezatbildes punktus pēc kārtas un mājiniekiem nācās doties lielajā pārtraukumā ar  11 punktu iztrūkumu – 28:39.

Otrajā puslaikā jēkabpiliešiem neklājās viegli ne aizsardzībā, ne uzbrukumā, arī kļūdīties sanāca biežāk, un kļūdas pretinieki sekmīgi prata pārvērst punktos. Rezultātu starpība lēnām pieauga līdz pat spēles izskaņai. BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” atzina “Kalev/TLÜ” pārākumu ar 54:88.

“Šī daudziem spēlētājiem bija pirmā spēle augstākajā līgā un visiem - oficiālais sezonas sākums, puiši nepārvarēja satraukumu. Pirmās 15 minūtes komanda nospēlēja labi, bet pēc tam mēs vairs nevarējām noturēties vienā ritmā ar pretiniekiem, kuri lielākoties bija profesionāli un pieredzējuši spēlētāji. Esmu pārliecināts, ka mēs guvām labu mācību un uz nākamo spēli jau būsim stiprāki. Tad, kad būsim pilnā sastāvā, noteikti spēsim parādīt daudz labāku cīņu nekā šodien,” pirmajās ugunskristībās piedzīvoto zaudējumu komentē BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” galvenais treneris Marko Zarkovičs.

Savu pieredzi un prasmes laukumā pierādīja Jurijs Aleksejevs, sametot visus sešus divpunktu metienus un kopumā nopelnot 15 punktus un 10 atlēkušās bumbas. Labi sevi parādīja arī Ronalds Elksnis, viņš guva 12 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem. Savukārt Rodrigo Būmeistera kontā – 11 punkti.

“Jēkabpils/SMScredit.lv” – “Kalev/TLÜ” 54:88 (13:21, 15:18, 13:23, 13:26)

“Jēkabpils/SMScredit.lv”: Aleksejevs 15 (10 ab), Elksnis 12 (7 ab), Būmeisters 11, Hermanovskis 7, Vanags 5, Līnis 3, Denafs 1, Surkulis, Zomerfelds.

“Kalev/TLÜ”: Loiks 27, Lips 16 (10 ab), Fals 13 (9 ab), Talts 9 (8 ab), Paiste 9, Stefords 8 (7 rp), Pehka 4, Saks 2

Nākamais – vēl nopietnāks pārbaudījums “lūšus” sagaida jau rīt – svētdien, 30. septembrī Jēkabpils sporta namā, kad pretiniekos būs Igaunijas bronzas medaļu īpašnieki “Avis Utilitas Rapla” komanda.

Paldies BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” atbalstītājiem: “SMScredit.lv”, Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA “Pata”, SIA “CDW Minerals” (AV), SIA “Jēkabpils PMK”, “A.Kraukļa VEF basketbola skola”, SIA “Mikor”, AS "LNK Industries", Jēkabpils sporta centrs, “Joma”, Jēkabpils Radio1.