„Lūši” pēdējā sekundē piekāpjas valmieriešiem

Publicēts: Trešdiena, 7 Novembris 2018 20:38
Autors: Administrācija
Komentāri [0]
Raksts skatīts: 183 reizes

Trešdien, 7. novembrī Vidzemes Olimpiskajā centrā saspringtu cīņu aizvadīja „Jēkabpils/SMScredit.lv” un „Valmiera Glass VIA” basketbola komandas. Lielāko daļu spēles cīņa noritēja punkts punktā, un mača liktenis izšķīrās vien pašās pēdējās sekundēs. Diemžēl uzvaras metienu trāpīja valmierieši un „lūšiem” nācās samierināties ar sāpīgu zaudējumu pie rezultāta 82:84.

Spēli veiksmīgāk iesāka mājinieki, bet drīz vien cīņa izlīdzinājās, un pēc četrām ar pusi minūtēm „lūši” izvirzījās vadībā ar 9:8. Pārsvaru izdevās palielināt līdz trīs punktiem, bet atlikušās četras pirmās ceturtdaļas minūtes laukumā dominēja valmierieši, gūstot 16 punktus pret jēkabpiliešu trijiem. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās laukuma saimnieku zīmē – 14:24.

Otro ceturtdaļu ar dubultsparu iesāka Marko Zarkoviča trenētā vienība un pusotras minūtes laikā nodzēsa iekrāto desmit punktu deficītu (24:24), solot intrigu visas spēles garumā. Kopīgiem spēkiem, spēlējot pārdomāti un izvairoties no kļūdām, „lūšiem” izdevās sasniegt septiņu punktu pārsvaru (38:31), tomēr pašā puslaika izskaņā valmierieši atgrieza spēles vadības grožus savās rokās – 42:43.

Otrajā puslaikā turpinājās līdzīga cīņa. Pēc trīs minūtēm ar efektīgu triecienu grozā no augšas izcēlās Rodrigo Būmeistars, izvirzot „lūšus” vadībā ar 48:47. Pēc brīža Edgara Štelmahera tālmetiens jau palielināja viesu pārsvaru līdz četriem punktiem. Cīņas turpinājumā rezultāts bija neizšķirts vēl divas reizes, bet trešais spēles nogrieznis noslēdzās par labu „lūšiem” – 61:58.

Ceturtajā ceturtdaļā atmosfēra laukumā bija nokaitēta, un spēle norisinājās punkts punktā. Lai gan sākumā „lūši” ieguva sešu punktu pārsvaru, drīz vien mājinieki rezultātu atkal izlīdzināja. Pusotru minūti pirms spēles noslēguma rezultātu tablo vēstīja viesiem piecu punktu deficītu (77:82). Aleksejevs ar 2+1 gājienu samazināja iztrūkumu līdz diviem punktiem. Valmieriešu uzbrukums bija nesekmīgs, bet cīņā par atlēkušo bumbu Jānis Kaufmanis izdarīja pārkāpumu pret Verneru Kohu, un Kohs bija precīzs abos soda metienos, izlīdzinot rezultātu – 82:82. Spēles likteni izšķīra pēdējās sekundēs izmestas valmierieša Edmunda Elkšņa metiens, kurš bija precīzs, atstājot „lūšus” bez uzvaras – 82:84.

Šī bija mūsu līdz šim labākā spēle un mēs bijām pelnījuši uzvarēt,” pēc sāpīgā zaudējuma norāda BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” galvenais treneris Marko Zarkovičs, „kaut gan mūsu vadošie spēlētāji bija noguruši un Verners otrajā puslaikā spēlēja ar traumu, mēs godam turējāmies visas 40 minūtes, trāpījām daudzus sarežģītus metienus, šoreiz bija arī mazāk kļūdu. Mūsu spēles kvalitāte uzlabojas ar katru maču, un uzvaras brīdis pienāks!”

Rezultatīvākais ar 26 gūtiem punktiem un deviņām bumbām zem groziem bija Verners Kohs. Tradicionāli „double-double” Jurija Aleksejeva kontā, viņam 20 punkti un 14 atlēkušās bumbas.

„OlyBet” Latvijas - Igaunijas Basketbola līga, 7. novembris, Vidzemes OC

„Valmiera Glass VIA” - BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” 84:82 (24:14, 19:28, 15:19, 26:21)

„Jēkabpils/SMScredit.lv: Kohs 26 (9 ab), Aleksejevs 20 (14 ab, 3 pb), Štelmahers 9 (6 rp, 3 pb), Haračičs 9, Denafs 6, Līnis 5, Būmeisters 4 (9 ab), Sokolovs 3 (4 rp), Zomerfelds.

„Valmiera Glass VIA”: Kaufmanis 24, Elksnis 18, Dubults 10, Ivanovs 7, Engers 6 (3 bloķ.m.), Ziediņš 6, Liepiņš 6, Kohanovs 3, Ermanons 2, Grīnbergs 2.

Nākamo cīņu BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” aizvadīs svētdien, 11. novembrī, kad Jēkabpils sporta namā plkst. 16.00 tiksies ar viesiem no Igaunijas – „Tartu Ulikool”.

Paldies BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” atbalstītājiem: “SMScredit.lv”, Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA “Pata”, SIA “CDW Minerals” un AV, SIA “Jēkabpils PMK”, “A.Kraukļa VEF basketbola skola”, SIA “Mikor”, AS „LNK Industries”, Jēkabpils sporta centrs, “Joma”, Jēkabpils Radio1.