"Lūši" atspēlē 17 punktus, bet tomēr zaudē

Publicēts: Trešdiena, 12 Decembris 2018 22:31
Autors: Administrācija
Komentāri [0]
Raksts skatīts: 291 reizes

Trešdien, 12. decembrī Tallinā „OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā otro maču divās dienās aizvadīja BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” basketbolisti. Cīņas gaitā mājinieki – „Tallina Kalev/TLÜ”  – iekrāja 17 punktu pārsvaru, tomēr pēdējā ceturtdaļā „lūši” spēja salauzt spēli un izlīdzināt rezultātu. Diemžēl pašā galotnē veiksme nostājās pretinieku pusē, un jēkabpiliešiem nācās piedzīvot sāpīgu zaudējumu ar 82:85.  Lielisku rezultātu uzrādīja Jurijs Aleksejevs, viņš guva 24 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles.

Jēkabpiliešiem izdevās veiksmīgi iesākt spēli un pirmās ceturtdaļas vidū ar Vernera Koha tālmetienu panākt piecu punktu pārsvaru pār mājiniekiem (12:7). Ceturtdaļas otrajā pusē tallinieši guva sešus punktus pēc kārtas un minūti pirms pirmā spēles nogriežņa beigām pārņēma spēles vadības grožus savās rokās (21:18). Līdz ceturtdaļas izskaņai neviena no komandām vairs punktus neguva.

Otrās ceturtdaļas ieskaņā Jurijs Aleksejevs ar trīs precīziem soda metieniem izlīdzināja rezultātu (24:24), bet tālāk mājinieki spēlēja ļoti rezultatīvi un pamazām palielināja savu pārsvaru līdz ceturtdaļas vidū tas sasniedza septiņus punktus (35:42). Iniciatīvu savās rokās ņēma „lūšu” astoņpadsmit gadus vecais spēlētājs Rodrigo Būmeisters un divarpus minūšu laikā guva astoņus punktus (41:46). Diemžēl atlikušajās divās minūtēs visi viesu uzbrukumi bija neveiksmīgi, un rezultāta starpība pieauga līdz desmit punktiem – 41:51.

Trešajā spēles nogrieznī laukumā turpināja dominēt mājinieki, sasniedzot pat 17 punktu pārsvaru (57:74), taču pēdējā ceturtdaļā talliniešu uzbrukums pieklusa, savukārt „lūši” ar Aleksejeva diviem precīziem tālmetieniem (65:76) aizsāka veiksmīgu uzbrukumu sēriju. Īsi pirms ceturtdaļas vidus spriedze laukumā vēl vairāk pieauga, jo jēkabpilieši samazināja savu deficītu līdz nieka trīs punktiem (75:78). Sīva cīņa turpinājās, un „lūšiem” ar Rainera Hermanovska tālmetienu izdevās rezultātu izlīdzināt (82:82). Spēles liktenis izšķīrās pēdējās astoņās sekundēs, kurās jēkabpiliešiem bija iespēja ar precīzu tālmetienu nopelnīt pagarinājumu. Diemžēl izšķirošais uzbrukums bija neveiksmīgs, un „lūši” piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar rezultātu 82:85.

BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” galvenais treneris Marko Zarkovičs atzīst, ka zaudējums ir sāpīgs, tomēr uzslavē savu komandu par stipro raksturu: „Pat tad, kad otrajā puslaikā mums bija 17 punktu deficīts, komanda nepadevās un turpināja cīnīties līdz pat pēdējām sekundēm. Salīdzinot ar vakardienas spēli, šodien bijām daudz enerģiskāki un demonstrējām pareizo attieksmi. Tagad, pēc tik sāpīga zaudējuma, svarīgākais ir nenokārt galvas un turpināt smagi strādāt treniņos. Tāpat kā spēlē Valmierā arī  šodien uzvara bija tuvu, nepaveicās vien pēdējās sekundēs, bet ja spēlēsim kā šodien, tad uzvaras būs! Mums vēl priekšā daudz spēļu, lai tās izcīnītu!”

Kārtējo lielisko spēli aizvadīja komandas kapteinis Jurijs Aleksejevs, viņš guva 24 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, atdeva sešas rezultatīvas piespēles un piecas reizes izprovocēja pretinieku pārkāpt noteikumus. Labi sevi turpina pierādīt arī Verners Kohs, viņa kontā 21 gūts punkts. Jāatzīmē arī Rainera Hermanovska sniegums, kurš 20 minūtēs ar augstu precizitāti iekrāja 15 punktus.

„OlyBet” Latvijas - Igaunijas Basketbola līga, 12.decembris, Tallina

„Tallina Kalev/TLÜ” - BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” 85:82 (21:18, 30:23, 23:18, 11:23)

„Jēkabpils/SMScredit.lv”: Aleksejevs 24 (12 ab, 6 rp), Kohs 21, Hermanovskis 15, Būmeisters 8 (7 ab, 4 rp), Džozefs-Polēns 10 (6 ab), Haračičs 4, Denafs, Līnis, Štelmahers, Zomerfelds, Vanags, Surkulis

Nākakmreiz „lūši” cīņā dosies 20.decembrī, kad Pērnavā mērosies spēkiem ar igauņu vienību „Pärnu Sadam”.

Paldies BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” atbalstītājiem: “SMScredit.lv”, Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA “Pata”, SIA “CDW Minerals”, SIA “Jēkabpils PMK”, “A.Kraukļa VEF basketbola skola”, SIA “Mikor”, AS „LNK Industries”, Jēkabpils sporta centrs, “Joma”, Jēkabpils Radio1.