BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” no Liepājas atved zaudējumu

Publicēts: Sestdiena, 6 Oktobris 2018 19:39
Autors: Administrācija
Komentāri [0]
Raksts skatīts: 698 reizes

Pie uzvaras „OlyBet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas spēlē neizdevās tiks „Jēkabpils/SMScredit.lv” komandai, kas sestdien, 6.oktobrī Liepājas Olimpiskajā centrā ar rezultātu 65:81 piekāpās BK „Liepāja” basketbolistiem. Ar 16 punktiem „lūšu rindās” sevi pieteica Verners Kohs, bet Jurijs Aleksejevs pievienoja kārtējo „double-double”.

Liepājā pirmo reizi šosezon „lūšu” rindās laukumā devās Verners Kohs un Edgars Štelmahers, pēc nelielas traumas atgriezās arī Gints Zomerfelds. Diemžēl nācās iztikt bez Ronalda Elkšņa, kas līdz šim bijis viens no komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem.

Jēkabpiliešu rezultātu ar precīzu tālmetienu atklāja Rainers Hermanovskis, bet nākamos deviņus punktus savas komandas kontā ieskaitīja Kohs (12:6). „Lūši” turpināja lieliski darboties aizsardzībā un četras minūtes neļāva mājiniekiem gūt punktus no spēles, rezultāta starpībai pieaugot līdz 11 punktiem (8:19). Noslēdzoties pirmajai ceturtdaļai, viesiem bija izdevies nosargāt sešu punktu handikapu – 25:19.

Otrās ceturtdaļas vidū ar veiksmīgiem Roberta Krastiņa un pārējo liepājnieku centieniem rezultāts izlīdzinājās (30:30). Diemžēl „lūšiem” neizdevās nosargāt spēles vadības grožus, tomēr nekur tālu viņi mājiniekiem neļāva aizmukt, un pirmais puslaiks noslēdzās ar nelielu – četru punktu deficītu – 37:41.

Trešā ceturtdaļa jēkabpiliešiem pagāja neatlaidīgi cenšoties panākt mājiniekus. Ceturtdaļas izskaņā Jurijs Aleksejevs samazināja savas komandas deficītu līdz diviem punktiem, tomēr pēc nospēlētām 30 minūtēm viesiem atkal mīnus seši punkti – 55:61.

Pēdējās 10 cīņas minūtes ar trīs punktiem iesāka Aleksejevs (58:61), bet apdraudēt mājinieku uzņemto kursu vairs neizdevās. Liepājnieki, sajutuši pirmās uzvaras garšu, pārliecinoši turpināja krāt pārsvaru, un arī šajā cīņā BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” piedzīvoja zaudējumu (65:81).

Lai gan arī liepājnieki pieļāva samērā daudz kļūdu (12), tomēr jēkabpiliešiem to bija vairāk (16), un pretinieki lieliski prata tās pārvērst svarīgos papildu punktos. Pēc mača uz savas komandas pieļautajām kļūdām kā vienu no zaudējuma iemesliem norāda arī BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” galvenais treneris Marko Zarkovičs: „Pieļautās kļūdas, tāpat kā nerealizētie soda metieni, mums daudz maksāja, bet pieļaut kļūdas tik jaunai komandai, kurai nav pieredzes spēlēt šādā līmenī, ir normāli. Turpināsim smagi strādāt, krāt pieredzi un uzlabot savu spēli!”

Ar kārtējo „double-double” atzīmējās Aleksejevs, viņam 12 gūti punkti, 13 atlēkušās bumbas, kā arī četras rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākais ar 16 punktiem bija komandas debitants Kohs, 13 punktus guva Hermanovskis, bet 12 – Štelmahers.