Publicēts: Trešdiena, 31 Oktobris 2018 22:03
Autors: Administrācija
Komentāri [0]
Raksts skatīts: 152 reizes

Trešdien, 31. oktobrī „Elektrum” Olimpiskajā centrā pulcējās basketbola mīļotāji, lai vērotu, kā BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” un „Latvijas Universitātes” komandas cīnās par uzvaru „OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā. Pirmo puslaiku komandas cīnījās līdzvērtīgi, „lūši” lielo kļūdu skaitu kompensēja ar lielisku precizitāti no tālās distances, tomēr otrajā puslaikā ar metieniem vairs tā neveicās un, lai gan pēdējā ceturtdaļā abas komandas šķīra vien pieci punkti, spēles izskaņā jēkabpiliešiem nācās atzīt pretinieku pārākumu ar 76:89.

Pirmo reizi šajā sezonā jēkabpiliešu rindās laukumā devās Mikus Sokolovs, kā arī jaunais viesspēlētājs no Bosnijas-Hercogovinas – Meho Haračičs (Meho Haračič), bet traumas dēļ diemžēl nevarēja palīdzēt viens no aizvadīto spēļu rezultatīvākajiem spēlētājiem – Ronalds Elksnis.

Cīņu abas komandas iesāka enerģiski un rezultatīvi. Jēkabpiliešu rindās pirmajā ceturtdaļa līdera lomu uzņēmās Gints Zomerfelds, kurš ar 100% precizitāti komandas kontā iekrāja astoņus punktus, tajā skaitā realizējot divus tālmetienus. Pēc pirmajām desmit spēles minūtēm rezultāts bija 24:27 studentu labā.

Precīzi no tālās distances turpināja mērķēt Kohs, kurš otrās ceturtdaļas ieskaņā realizēja savu trešo tālmetienu, neļaujot pretiniekiem aizmukt tālāk par trīs punktiem (29:32). Nākamajā „lūšu” uzbrukumā vēl vienu "trejaci" jēkabpiliešu kontam pievienoja Mikus Sokolovs, izlīdzinot rezultātu – 32:32. Un tad to pašu atkārtoja Edgars Štelmahers, realizējot devīto no komandas divpadsmit tālmetieniem un nu jau izvirzot savu komandu vadībā ar 35:34. Lai gan „lūši” spēja iekrāt četru punktu pārsvaru, tomēr, noslēdzoties pirmajam puslaikam, vadības groži atkal atradās „Latvijas Universitātes” komandas rokās – 42:45.

Trešais spēles nogrieznis veiksmīgāks padevās mājiniekiem, un četru ar pusi minūšu laikā jēkabpiliešiem bija iekrājies nepatīkams desmit punktu deficīts (48:58). Arī turpmāk jēkabpiliešiem neizdevās ierobežot studentu uzbrukumu, un līdz trešās trešdaļas noslēgumam rezultāta starpība pieauga līdz 15 punktiem – 56:71.

Pēdējā ceturtdaļā iniciatīvu savās rokās ņēma BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” kapteinis Jurijs Aleksejevs, kurš guva septiņus punktus pēc kārtas un samazināja savas komandas deficītu līdz 10 punktiem (63:73). Nepilnas četras minūtes līdz spēles beigām abas komanda šķīra vien pieci punkti punkti (72:77), bet atlikušajā laikā mājinieki ar Linardu Jaunzemu priekšgalā apliecināja savu pārākumu un sagādāja „lūšiem” sesto zaudējumu sešās spēlēs – 76:89.

Rezultatīvākie spēlētāji „Jēkabpils/SMScredit.lv” rindās bija Verners Kohs – viņam 22 punkti, un Jurijs Aleksejevs, kurš atzīmējās ar kārtējo „double-double” – 18 gūti punkti un 10 bumbas zem groziem.

„OlyBet” Latvijas - Igaunijas Basketbola līga, 31. oktobris, „Elektrum” OC

„Latvijas Universitāte” - BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” 89:76 (27:24, 18:18, 26:14, 18:20)

„Jēkabpils/SMScredit.lv”: Kohs 22, Aleksejevs 18 (10 ab), Zomerfelds 8, Štelmahers 7 (5 rp), Hermanovskis 6, Haračičs 6, Līnis 4, Sokolovs 3 (8 rp), Vanags 2, Būmeisters, Denafs, Surkulis.

„Latvijas Universitāte”: Jaunzems 28 (8 ab), Birkāns 10 (9 rp), Mežulis 10, Feikners 10, Zunda 7, Putāns 6, Šnipke 5, Dambenieks 5, Gertners 4, Lēmanis 2, Arnītis 2, Pinne

Nākamo cīņu BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” aizvadīs svētdien, 4. novembrī, kad Jēkabpils sporta namā plkst. 16.00 tiksies ar viesiem no Igaunijas - „Parnu Sadam”.

Paldies BK “Jēkabpils/SMScredit.lv” atbalstītājiem: “SMScredit.lv”, Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA “Pata”, SIA “CDW Minerals” un AV, SIA “Jēkabpils PMK”, “A.Kraukļa VEF basketbola skola”, SIA “Mikor”, AS „LNK Industries”, Jēkabpils sporta centrs, “Joma”, Jēkabpils Radio1.