BK „Jēkabpils” piesaka dalību 2. līgā un nosauc sastāvu

Publicēts: Otrdiena, 20 Augusts 2019 12:25
Autors: Administrācija
Komentāri [0]
Raksts skatīts: 2060 reizes

Šodien, 20. augustā biedrība „Basketbola klubs Jēkabpils” iesniedza pieteikumu Latvijas Basketbola savienībai dalībai Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā. Jaunajā sezonā basketbola komanda atgriezīsies pie sava vēsturiskā nosaukuma – BK „Jēkabpils”. Komandas galvenā trenera amatā stāsies Agris Galvanovskis, sastāvā redzēsim septiņus jēkabpiliešus un vairākus agrāko sezonu „lūšus”.

 

2019./2020. gada sezonā „Jēkabpils” komandā cīnīsies vairāki jau labi zināmi “lūši” – Jurijs Aleksejevs, Mikus Sokolovs, Edijs Stiebriņš, Matīss Surkulis, Matīss Koļesinskis, Edgars Leja, kā arī Kaspars Cipruss. Pirmo reizi BK „Jēkabpils” rindās stāsies jēkabpilieši Reinis Ermansons, Dāvis Šteinarts un Lauris Bērziņš, kā arī rīdzinieks Kārlis Večens.

 

Jēkabpiliešu jaunais galvenais treneris Agris Galvanovskis ir bijušais Latvijas izlases basketbolists, kurš pēc profesionāla spēlētāja karjeras beigām kļuvis par treneri. Bijis galvenais treneris basketbola klubā „Gulbenes ASK/Buki”, BK „Ventspils”, BK „Liepājas Lauvas”, Ukrainas klubā „Mykolaiv”, „Barons/LDz” un BK „Liepāja”. Galvanovskis šovasar ir U16 puišu izlases galvenais treneris un iepriekš trijos Eiropas čempionātos vadījis Latvijas U20 vīriešu izlases.

 

Šī būs BK „Jēkabpils” astotā sezona, un šoreiz „lūši” piedalīsies 2. divīzijas čempionātā. Šī lēmuma cēloņus skaidro BK „Jēkabpils” prezidents Leonīds Salcevičs: „Ar šogad pieejamajiem līdzekļiem klubam nepietiek, lai startētu augstākajā līgā, savukārt 2. līgā varam būt konkurētspējīgi. Pavisam atteikties no basketbola neceļas roka, jo Jēkabpilī jau ir izveidojušās basketbola tradīcijas. Vairākas sezonas „lūši” veiksmīgi startēja augstākajā līmenī, basketbolisti trenējās un dzīvoja Jēkabpilī, izcīnīja medaļas. Esam būtiski veicinājuši pilsētas iedzīvotāju, bērnu un jauniešu interesi par basketbolu, daudzi ir uzsākuši trenēties basketbolā, sākuši apmeklēt spēles un sekot līdz basketbola aktualitātēm.” Salcevičs arī norāda, ka 2. līgā komanda nebūs uz ilgu palikšanu: „Drīz Jēkabpilī būs multifunkcionālā halle, un basketbolam augstākajā līmenī tur ir jābūt. Šis ir pārējas periods. Agrāk vai vēlāk mēs atgriezīsimies augstākajā līgā!”

 

Aizvadītajā sezonā „lūši” ar nosaukumu „Jēkabpils/SMScredit.lv” startēja jaunizveidotajā Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā, treneru korpusā darbojās serbu speciālists Marko Zarkovičs, Mihals Hlebovickis un Kaspars Strapcāns, bet sastāvu veidoja galvenokārt jaunieši. Lai arī Jēkabpils vienība rezultātu tabulā ieņēma pēdējo – 15. vietu, augstākajā divīzijā gūtais rūdījums jaunajiem basketbolistiem sniedza būtisku izaugsmi. Pēc augstākās līgas sezonas noslēguma par LJBL čempioniem U19 grupā „VEF skolas” komandas sastāvā kļuva pieci „Jēkabpils/SMScredit.lv” basketbolisti – Matīss Surkulis, Niks Līnis, Gints Zomerfelds, Rainers Hermanovskis un Rodrigo Būmeisters. Savukārt LJBL U17 čempionu titulu "Rīga/A. Kraukļa VEF" rindās izcīnīja vēl četri jaunie „lūši” – Dāvis Denafs, Račards Daniels Vanags, Rihards Parādnieks, Gustavs Žebers un treneris Kaspars Strapcāns. Pie čempiona titula tika arī Verners Kohs, kurš kopā ar „VEF Rīga” komandu ieguva zelta medaļas Latvijas Basketbola līgā. Hermanovskis un Būmeisters pārstāvēja Latviju Eiropas čempionātā U20 izlases sastāvā, Būmeisters bija arī U19 izlases rindās Pasaules kausa izcīņā un kļuva par turnīra otro labāko rezultatīvo piespēļu dalītāju. „Lūšu” rindās gūtā pieredze bijis liels solis jauno basketbolistu karjerā.

 

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas sezona sāksies oktobrī. Sekojiet BK “Jēkabpils” jaunumiem kluba mājas lapā www.bkjekabpils.lv un sociālajos tīklos!

Jaunākie komentāri

Edijs Voinsovičs
Pirmdiena, 1 Oktobris 2018 11:11
Jelgavnieks
Sestdiena, 29 Jūlijs 2017 18:01
Jānis Ukris
Svētdiena, 24 Aprīlis 2016 00:33
Dainis Stiebriņš
Trešdiena, 11 Novembris 2015 10:36
Lāsma Irša
Sestdiena, 6 Jūnijs 2015 23:34