Artūrs Brūniņš: Mūsu mērķi ir sasniedzami!

Publicēts: Trešdiena, 15 Septembris 2021 09:08
Autors: Administrācija
Komentāri [0]
Raksts skatīts: 477 reizes

BK “Jēkabpils”, gatavojoties jaunajai “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas sezonai, ir veikusi dažas izmaiņas komandas sastāvā. Jau ziņojām, ka komandai pievienojušies divi jauni spēlētāji - Sandis Bēts un Roberts Mednis, un trenera Agra Galvanovska vietā šo lomu šosezon uzņemsies Artūrs Brūniņš, kurš pēdējās astoņas sezonas ir vadījis “Gulbenes Buku” komandu.

 

Artūrs Brūniņš ir izbijis profesionāls spēlētājs, kurš savu basketbolista karjeru uzsāka “Gulbenes ASK/Buki” sastāvā. Spilgtākie Artūra mirkļi basketbola laukumā piedzīvoti kopā ar “Barons/LMT”, izcīnot FIBA Eiropas kausu un Latvijas čempionu titulu. Savukārt trenera karjeru “lūšu” jaunieguvums uzsāka 2013. gadā, uzņemoties BK “Gulbenes Buki” vadīšanas pienākumus. Ar “bukiem” tika sasniegti vērā ņemami panākumi - izcīnītas LBL2 bronzas un zelta medaļas.

 

Piedāvājam ielūkoties nelielā sarunā ar jauno BK “Jēkabpils” treneri!

 

- Apsveicam ar pievienošanos “lūšiem”! 

Artūrs Brūniņš: Paldies!

 

- Komanda tikko ir aizvadījusi pirmo pārbaudes spēli pret BK “Saldus”, ko uzvarējām ar rezultātu 77:74. Kā “lūši” šobrīd izskatās pēc tik ilga pārtraukuma?

A.B.: Grūti pateikt, šodien spēlē bija ļoti slidena grīda un spēlēt bija grūti. Bet pozitīvi, ka džeki viens otru pazīst, komunikācija gan laukumā, gan ģērbtuvēs ir laba. Pēc nedēļas būs vēl viens treniņš un pārbaudes spēle, mēģināsim uzlabot sadarbības un savstarpējo saprašanos laukumā tādā līmenī, lai arī pirmo oficiālo spēli varam uzvarēt. 

 

- Kādi ir komandas un jūsu personīgie mērķi šosezon?

A.B.: Cik esam runājuši ar kluba vadību, mērķi ir augsti. Latvijas kausā - finālčetrinieks, Nacionālajā līgā - pirmā vieta. Tādas ir arī manas domas. Ar šādu sastāvu nav jēgas spēlēt, ja komandai nav paši augstākie mērķi, un, manuprāt, tie ir reāli sasniedzami.

 

- Kādi ir mūsu sīvākie pretinieki?

A.B.: Austrumu grupā tie paši “Līvāni”, ar ko mums būs sezonas atklāšanas spēle. “Tumšais zirdziņš” noteikti ir RSU, kas vienmēr ir bijusi konkurētspējīga komanda, bet tagad, kad viņi ir izveidojuši sadarbību ar “VEF Rīga”, kļūs vēl spēcīgāki. Būtībā lielākie konkurenti ir tās komandas, kas ikdienā var trenēties. Regulāri treniņi ir liela priekšrocība, jo tad var atstrādāt sadarbības un taktiku uz katru konkrētu spēli, bet es domāju, ka mums galvenais ir iet ar lielu pārliecību uz katru maču. Mēs nedrīkstam nenovērtēt pretinieku, vienalga, vai tie ir jaunieši vai pieaugušie, bet mums viņi nav jārespektē. 

 

- Ņemot vērā spēlētāju kopīgo treniņu iespējas, cik liela būs jūsu, kā trenera, loma komanda spēles veidošanā?

A.B.: Es uzskatu, ka man pa lielam nav jāmaisās viņiem pa kājām, viņi ir gana pieredzējuši un spēlējuši augstā līmenī. Vairāk ar vēsu prātu kaut kur viņus piebremzēt, no malas redzot, kaut ko viņiem ieteikt, ko darīt labāk. Es ceru, ka mums izveidosies laba savstarpēja komunikācija, jo es neuzskatu, ka es esmu treneris, kurš kaut ko ļoti jau ir sasniedzis. Es mācos un šosezon es mācīšos kopā ar viņiem. Jāsaprot arī tas, ka pauze basketbolā mums visiem ir bijusi liela un sezonas sākums nebūs viegls nevienam no mums.

 

- Ko jums nozīmē basketbols un kādu lomu tas ieņem jūsu dzīvē?

A.B.: Es jau no basketbola biju prom, un, lai gan šis piedāvājums pievienoties BK “Jēkabpils” komandai bija ļoti negaidīts, es uzreiz piekritu. Jo man pietrūkst tā adrenalīna, tās asās izjūtas, nervu bendēšanas, komunikācijas ar puišiem, līdzjutēju atbalsta… pietrūkst gan tās pozitīvās, gan negatīvās emocijas, jo visu dzīvi šīs emocijas ir bijušas nozīmīga ikdienas daļa. Bez tā viss dzīves ritējums šķiet pavisam citādāks… lēnāks. Tāpēc es esmu ļoti priecīgs, ka atkal varēšu būt basketbolā!

 

- Un vēl pēdējais jautājums - kādu superspēju jūs sev vēlētos?

A.B.: Es nosaukšu divas! Pirmā ir saistīta ar basketbolu, un to es cenšos arī attīstīt pats. Es gribētu būt mierīgāks, ne tik emocionāls. Jo uz soliņa es vēl zemapziņā jūtos kā spēlētājs, piemēram, es ļoti jūtu līdzi skaisti gūtiem punktiem, varu priecāties un izrādīt sajūsmu. Otra būs no ikdienas dzīves. Tā kā šodien ir Tēvu diena (saruna notiek 12. septembrī), es gribētu būt superīgs tētis! 

 

- Lai piepildās! Paldies par sarunu!

 

BK “Jēkabpils” savā desmitajā - jubilejas sezonā piedalīsies “Ramirent” Nacionālajā Basketbola līgā un Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņā. “Lūšu” rindās redzēsiet rekordistu Juriju Aleksejevu, vienmēr enerģisko Mārtiņu Vīņaudu, pozitīvo Miku Sokolovu, nosvērto Kārli Večenu, uzticamos jēkabpiliešus Reini Ermansonu, Matīsu Koļesinski, Edgaru Ivanovu un Jēkabpils sporta skolas absolventu Lauri Bērziņu. Sarkanbaltsarkanās krāsas aizstāvēs arī pagājušās sezonas jaunpienācējs Rihards Strauts un šīs sezonas jaunieguvumi - Sandis Bēts un Roberts Mednis. Pie komandas vadības stūres stāvēs Artūrs Brūniņš.

 

Savu jubilejas sezonas atklāšanas spēli, kas reizē būs arī visas “Ramirent” Nacionālās Basketbola līgas oficiālais atklāšanas mačs, BK “Jēkabpils” aizvadīs otrdien, 21. septembrī, plkst. 19.30 Jēkabpils sporta hallē. Spēli varēs vērot gan televīzijā “Best4Sport” kanālā, gan klātienē tribīnēs.

 

BK „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils novada pašvaldība, SIA „Pata”, SIA „Jēkabpils PMK”, SIA „Mikor”, SIA „Astarte-Nafta”, SIA „Hektors”, AS „LNK Industries”, Jēkabpils sporta centrs, „Drukas Nams”, „Apdruka24.lv”.

Jaunākie komentāri

Edijs Voinsovičs
Pirmdiena, 1 Oktobris 2018 11:11
Jelgavnieks
Sestdiena, 29 Jūlijs 2017 18:01
Jānis Ukris
Svētdiena, 24 Aprīlis 2016 00:33
Dainis Stiebriņš
Trešdiena, 11 Novembris 2015 10:36
Lāsma Irša
Sestdiena, 6 Jūnijs 2015 23:34